16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Haskuka i përgjigjet PDK-së: Paguam drekat dhe darkat e qeverisë suaj

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka i është përgjigjur akuzave të PDK-së për shpenzimet e drekave dhe darkave zyrtare.

Sipas tij, PDK-ja dhe partitë tjera po e dezinformojnë opinionin.

“Këto janë dezinfomtata të radhës që bëhen nga ata e patën izoluar Prizrenin”, shprehet Haskuka në një vido të publikuar për qytetarët.

“PDK nuk ka bërë pagesën ndaj shumë operatorëve ekonomik. Kemi qenë të detyruar të paguajmë drekat dhe darkat e qeverisë së kaluar”.

Haskuka ka treguar në detaje mënyrën e shfrytëzimit të parasë publike për dreka e darka.

 

Më Shumë

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit