29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Haskuka do të festojë fitoren në Ditën e Flamurit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, fitoren do ta festojë me 28 Nëntor-Ditën e Flamurit.

Festa mbahet në “Shatërvan”, në ora 13:00.

Pjesë e festës do të jenë edhe partnerët e koalicionit, të cilët i ndihmuan në balotazh./PrizrenPress.com/

Dasmori qëlloi me armë për të festuar, gabimisht vret dhëndrin

Ngjarje tronditëse është regjistruar në Jordani, ku dhëndri është vrarë aksidentalisht ditën e tij të dasmës. Autor i vrasjes aksidentale ishte një nga dasmorët, që...

Ankesa e mbrojtësve të “Burdushit” në Apel ndaj refuzimit të kërkesës nga Themelorja lidhur me shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Mbrojtësit e të akuzuarit Hysri Peqani i njohur si “Burdushi”, avokatët Durim Osmani dhe Feim Alaj, më 15 shtator 2023, kanë parashtruar ankesë kundër...

Lajmet e Fundit