13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haxhi Shala i kundërpërgjigjet Lulëzim Kabashit

Deklarata e zyrtarit të lartë të AAK-së, Lulzim Kabashi se Nisma ka marrë hise më të madhe në qeveri se sa i takon ka nxitur reagimin e deputetit të Nismës, Haxhi Shala.

Ky i fundit i ka kërkuar Kabashit të mos bëhet mosmirënjohës. Pasi, qëndrimi siç është shprehur ai konsekuent i Nismës ka bërë që Haradinaj të jetë kryeministër.

“I them Lulit dhe të gjithë atyre që mendojnë sikur ai, se është Nisma ajo që e ka bërë të mundur që Ramush Haradinaj sot të jetë kryeministër”, ka shkruar Shala në ‘Facebook’.

 

Postimi i plotë i Shalës:

Lul nëse nuk e din çka është mirënjohja, atëherë mos u bën mosmirënjohës
Mbrëmë në një debat televiziv në RTV Dukagjini kryetari i degës së AAK-së në Prizren, Lulzim Kabashi përpos tjerave e komentoi edhe pjesmarrjen e Nismës në qeveri. Ai tha se Nisma ka marrë hise në qeveri më shumë se që i takon.
Më vjen keq që një zyrtar i lartë i AAK-së siç është Luli të thotë diçka të tillë.
I them Lulit dhe të gjithë atyre që mendojnë sikur ai, se është Nisma ajo që e ka bërë të mundur që Ramush Haradinaj sot të jetë kryeministër.
Lul, falë qëndrimit konsekuent të Nismes dhe kryetarit Limaj, ti dhe AAK jeni në pushtet qëndror.
Falë Nismës edhe ti ke pasur mundësi që gjatë kësaj fushate të bësh premtime për fushatën në të cilën ti je kandidat për kryetar.
Lul, mirënjohja është më e pakta që pritet në këto raste.
H.SH

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Afrona hedh poshtë thashethemet, tregon se nuk është ndarë nga i dashuri dhe se është shumë e lumtur

Afrona Dika është një personazh shumë i njohur për publikun tonë. Ajo u bë e njohur pas martesës me këngëtarin Blero, e pastaj edhe nga...

Lajmet e Fundit