5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Heroina e Krushës, fejon djalin e vetëm që ka

Fahrije Hoti, është themeluesja e Kooperativës Bujqësore ‘Krushë’, e cila në vitin e kaluar u shpall ”Evropiania e Vitit 2022”.

Zonja e mirënjohur nga Krusha, që i bëri ballë vështirësive të jetës, mbrëmë e ka përjetuar një nga gëzimet më të mëdha të jetës.

Siç ka bërë të ditur përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, zonja Fahrije e ka fejuar djalin e vetëm, Drilonin. Fahrije Hoti, ka folur për këtë ndjenjë të mrekullueshme dhe për të përzgjedhurën e të birit me fjalët më të bukura.

“I shtrenjëti biri im Drilon, urime fejesa me Salen. Biri im i dashur, falënderoj zotin që ta përzgjodhi nusen e mirë, të menqur e të bukur.

Faleminderit zot! Ehh s’di ku ta nisi këtë urim edhe pse kam shumë për të thënë e zemra më rreh më shpejt se ditën kur të linda e për herë të parë të mbajta në gji.

Thonë se nënat fëmijëve u japin frymë, e unë të dhashë frymë dy herë se ashtu e kishte shkruar zoti, që edhe përkundër vuajtjeve të mia e humbjes së babit tënd, të jetoj për motrën tënde dhe për ty. Për të marrë frymë përsëri, por tani nga ty.

Mbrëmë kjo frymëmarrje ishte shumë e fortë, si asnjëherë më parë, bashkë me frymën e fatit tënd të jetës-Sales,ma mbushët shtëpinë plot gëzim e dashuri.

Çofshi me shëndet të mirë, dashuri, harmoni e begati në jetë.

Nusja ime, Sale uroj që Driloni t’a mbush zemrën edhe ty si mua për dy dekada. Buzëqeshja e tij si ndaj meje çoftë ushqim për dashurinë tuaj në çift. E mbrëmë, kjo lutje u bë edhe më e fortë nga familja Hoti e Kermeni dhe mysafirët e shumtë nga mbarë shqiptaria.

Nëna, ju uron dashuri për njëri-tjetrin, mirësi e mirëkuptim. 

Urime fejesa, fryma ime, të trashëgoheni!” – ka shkruar ajo.

  

Më Shumë

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit