3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Hetime për një vjedhje në Suharekë: Publikohet fotografia e të dyshuarit

Sektori i Hetimeve të Stacionit të Policisë në Suharekë po zhvillon hetime lidhur me veprën e “Vjedhjes e rëndë”.

“Më datë 14.12.2023, rreth orës 12:00, në Rr. “Mulla Nura” në Suharekë, në lokalën “Halili Agentur”, një vjedhje e rëndë ka ndodhur. Vlera e sendeve të vjedhura arrin 6000 euro”, njofton policia.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Nga video-regjistrimet e kamerave të sigurisë, është siguruar një fotograf i të dyshuarit. Megjithatë, deri tani nuk është arritur të identifikohet ai.

“Me qëllim të ndriçimit të rastit, Prokuroria Themelore në Prizren ka marrë autorizimin për publikimin e fotografisë së të dyshuarit në mediumet televizive dhe media sociale. Kërkohet bashkëpunim dhe ndihmë nga qytetarët për të ofruar informacione që do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit”.

“Kërkojmë bashkëpunim nga të gjithë qytetarët. Nëse keni çfarëdo informacioni apo diçka për vendndodhjen e të dyshuarit në fotografi, ju lutemi të raportoni tek policia në Suharekë, në numrin 192, ose në cilindo stacion të policisë në Kosovë”./PrizrenPress.com/

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti

Më Shumë

Serbi punësohet te shqiptari në Prizren: Më shohin si të jem i tyre

Një serb nga Brezovica ka shpërndarë në YouTube historinë e tij si punëtor i cili ka ardhur në Prizren për të siguruar bukën e...

Vetëvendosje: Mungesa e koordinimit, pasojë për bizneset në rrugën “De Rada” të Prizrenit

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Dafina Alishani, Selman Sokoli dhe Ilir Gashi, kanë vizituar bizneset në rrugën 'De Rada', ku po zhvillohen punimet e ndërtimit...

Lajmet e Fundit