11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Hoti kërkon nga qytetarët t’i vendosin maskat

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, me anë të një fotografie ka bërë thirrje që qytetarët ta vendosin maskën.

Hoti dhe zyrtarët e tjerë që merren me menaxhimin e pandemisë vazhdimisht kanë bërë thirrje që të respektohen masat e vendosura nga qeveria.

Kosova ditëve të fundit po përballet me një numër të madh të rasteve me Covid-19.

Më Shumë

Konkursi i komunës për dentistë, Prokuroria Themelore e Prizrenit nis hetimet

Një muaj pas raportimit të Kiks Kosovës, Prokuroria Themelore në Prizren nisi hetimet për stërzgjatjen e konkursit për tre stomatologë, që ishte hapur një...

Mentor Alishani, zgjedhet rektor i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”

Mentor Alishani është zgjedhur rektor i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”. Alishani është emëruar me 7 vota pro, pra të gjithë anëtarët kane votuar për...

Lajmet e Fundit