-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Hoti: LDK nuk po negocion me PDK-në

AvdullahHoti-LDKAvdullah Hoti demanton pohimet se LDK është duke negociuar me PDK-në për formimin e qeverisë.

“LDK nuk po negocion me PDK. LDK tashme e ka formuar koalicionin qe do te qeverise ne mandatin e ardshem.

Duket Rrokum TV ka rene pre e dezinformatave te “sherbimit per agjitacion e propagande” te PDK-se. Rrokum TV nuk mund te rrise shikueshmerine keshtu. Duhet te gjeje diqka me te besueshme per tu thene qytetareve”, ka shkruar Hoti në Facebook.

“Koalicioni LDK-AAK-Nisma e ka planin per cdo situate qe mund te krijohet nga veprimet e ulta qe mund te ndermarre PDK gjate procesit te konstituimit te Kuvendit dhe votimit per qeverine e shpreses.

Do te ishte mire per vendin qe PDK as mos te pranoje mandatin per formimin e qeverise duke ditur qe askush nga forcat politike shqiptare nuk deshiron te bashkepunoje me ta. Ata duhet te reflektojne per nje kohe te gjate derisa qendrojne ne opozite se perse askush nuk deshiron te bashkeqeverise me ta”, shkruan Hoti.

Më Shumë

LDK-ja tërheq votat që Erion Veliaj të shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit

Anëtarët e LDK-së në Kuvendin e Komunës së Prizrenit, i kanë rënë pishman që kanë votuar për shpalljen “Qytetar Nderi” të kryebashkiakut të Tiranës,...

Çfarë kuptimi ka festa e Kylian Mbappes kur shënon gola dhe nga kush u frymëzua

Festimi i golave nga Kylian Mbappe konsiderohet si një nga më të famshmit në botë. Lojtari i PSG-së feston shumë nga golat e tij duke...

Lajmet e Fundit