-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Humb jetën një 12 vjeçar në Rahovec

Shiriti i policise?Një 12 vjeçar ka humbur jetën për shkak të kontaktit me korrentin elektrik. Sipas dëshmitarëve thuhet se viktima posa e kishte prekur dorëzën e derës së banjës ishte goditur për vdekje.

Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:25 minuta, në rrugën “XhelalHajda” në Rahavec, konkretisht në objektin e një furre.

Një njësit i KEDS ka qenë në vendin e ngjarjes dhe pritet një raport për t’i sqaruar rrethanat e ngjarjes tragjike. Hetues policorë dhe krim teknika kanë kryer procedurat hetimore dhe është informuar prokurori për veprimet e ndërmarra./PrizrenPress.com

Më Shumë

Historia e Gavi: Shkëndija, shpejtësia dhe shpirti i yllit që luan me këpucët e palidhura

Ishte në nëntor 2021 që njerëzit filluan të flisnin për Gavi-n. Një foto tregonte Nico Gonzalez duke lidhur këpucët e një lojtari gjatë një...

Malisheva, Gjilani dhe Behari kalojnë e çerekfinalen e Kupës së Kosovës

Malisheva, Gjilani dhe Behari janë tri ekipet tjera që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinalen e Kupës së Kosovës në futboll.   Malisheva ka mposhtur Fushë...

Lajmet e Fundit