3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Humbësit

Skender Berisha

Të lodhur të stërlodhur

krejt nga pamundësia
të idhtë të çartur
nga paudhësia

marshojnë
me flamurin e rrejshëm
të fitores humbëse
kalojnë shtegut të panjohur

Zot çfarë gjakftohtësie
pa fije parimësie
trutrofta demokracie
kërkund hije njerëzie

peng të një përçudnie
nivel fëmijërie
në thelb butaforie
prej anijes në anije

paska hije
s’paska hije
han përmbrenda
njëfarë sprije

Skender Berisha

Më Shumë

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Lajmet e Fundit