19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Hynë në fuqi dy UA për QH të Prizrenit dhe Hoçën e Madhe

DardanGashi-MMPHMe nënshkrimin e ministrit të Mjedisit dhe Planifkimit Hapësinor Dardan Gashi, hynë në fuqi dy udhëzime administrative për Hoçën e Madhe dhe Qendrën Historike të Prizrenit.

Udhëzimi Administrativ për Themelimin, Përzgjedhjen, Përgjegjësitë dhe Funksionet e Këshillit për fshatin Hoçë e Madhe dhe Udhëzimi Administrativ për Themelimin, Përzgjedhjen, Përgjegjësitë dhe Funksionet e Këshillit për Trashëgimi Kulturore të Prizrenit dhe Zyrës së Qendrës Historike të Prizrenit, kanë hapur dyert për fillimin e procesit dhe sipas ligjeve përkatëse që tashmë janë në fuqi

Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Policia nis hetimet për vdekjen e një burri në Dragash

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për vdekjen e një burri në Dragash. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për...

Lajmet e Fundit