13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

“I dua 300 euro ose e pëson keq”/ Djali kërcënon nënën në Prizren

Një nënë është kërcënuar nga djali në Prizren.

Ajo ka raportuar në polici se djali i ka kërkuar para duke e kërcënuar.

Në dëshminë e saj të dhënë para hetuesve policorë thuhet se i dyshuari A.B., e ka kanosur seriozisht në pikë të natës, duke e paralajmëruar se do ta pësojë nëse nuk ia jep shumën e të hollave prej 300 euro.

Pas raportimit të rastit, është kuptuar se i dyshuari është recidivistë i dhunës në familje dhe abuzues me substanca narkotike, fakt ky që e ka shtyrë Policinë që të aktivizohet menjëherë dhe të nis kërkimet për kapjen e të dyshuarit.

Siç mëson Sinjalin, i njëjti është kërkuar në disa lokacione por deri më tani nuk është gjetur. Prokurori i Shtetit ka urdhëruar nisjen e hetimeve në drejtim të veprës penale ‘dhunë në familje’ dhe sigurimin e prezencës së të dyshuarit.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

Kabinën përplot tym, por Blerand Hasanaj del fitues në garën e Zymit

Startin e pati të mirë dhe ashtu i shkoi në xhiron e parë të garës malore në Zym.  Megjithatë, ngasësi Blerand Hasanaj pati shumë telashe...

Lajmet e Fundit