24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Largohet nga puna një doganier në Vërmicë, dyshohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka marrë vendim për largimi nga puna të një zyrtari doganor. Sipas, njoftimit të Doganës thuhet se ekziston dyshimi i bazuar se zyrtari ka keqpërdorur pozitën.

Rasti ka ndodhur në pikën kufitare në Vërmicë dhe Dogana ka thënë se provat janë të qarta.

“Provat e administruara nga Dogana e Kosovës lidhur me rastin i cili ka ndodhur në pikë-kalimin kufitar të Vermicë janë të qarta për vërtetuar se zyrtari doganor gjatë ushtrimit të detyrave të punës ka bërë shkelje serioze të kodit të etikës, e të cilat janë të pa pranueshme për sistemin e standardeve dhe vlerave që përfaqëson Dogana e Kosovës si institucion publik. Dogana e Kosovës është e përkushtuar që të mos lejoj asnjë shkelje të procedurave dhe të gjithë zyrtarët tonë të jenë në nivelin më të lartë të detyrës”, thuhet në njoftimin e Doganës së Kosovës.

Më Shumë

4 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Klinika e Gjinekologjisë nuk ka pacientë të infektuar me Covid-19, ndërkaq 38 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor...

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku morën pjesë studentë nga 40 shtete të botës Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren,...

Lajmet e Fundit