25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Ibrahimovic nuk luan kundër Kosovës?

Rikthimi i Zlatan Ibrahimovic në Kombëtaren e Suedisë bëri bujë të madhe në mediet vendore dhe botërore, pasi sulmuesi i njohur do të jetë kundërshtar i Përfaqësueses së Kosvoës për herë të parë, shkruan Insporti.com.

Megjithatë,  gazetari Sky Sport Italia, Manuele Baiocchini, ka raportuar se sulmuesi i Milanit do të luajë nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë, ndeshje kjo që zhvillohet të enjten nga ora 20:45.

Pastaj, do të vlerësohet situata nga stafi mjekësor dhe do të vendoset nëse 39-vjeçari do jetë titullar edhe ndaj Kosovës (më 28 mars) apo të këtë më pak minuta, duke kujtuar se sulmuesi shtatlartë ishte i lënduar së fundmi.

Ndërsa, për miqësoren ndaj Estonisë (më 31 mars), sulmuesi me prejardhje boshnjake nuk pritet të paraqitet fare. /Insporti.com/

Më Shumë

Malli pa afat në markete në fund u faturohet punëtorëve

Arkëtarët e marketeve në Kosovë, shpeshherë dënohen me pagë nga punëdhënësi, për shkak se në rafte u gjendet mall pa afat. Këtë e konfirmon...

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Lajmet e Fundit