14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Igli Tare ka listën me katër sulmues, në mesin e saj edhe Vedat Muriqi

Lazio kërkon një sulmues të ri për sezonin e ardhshëm. Drejtori Igli Tare ka nisur nga punë për të gjetur njeriu e duhur në skemat e Inzaghit.

Sipas mediave italiane janë lojtarë që janë në radarin e klubit kryeqtetas dhe me shumë mundësi njëri prej tyre do të mbërrijë në “Olimpico”.

Cedric Bakambu, Giroud, Muriq dhe Caleb Ekuban janë katër sulmuesit që Tare ka në listën e tij.

Fenerbaçe për kartonin e sulmuesit shqiptar kërkon të paktën 30 milionë euro e një shifër e tillë vështirë se mund të paguhet nga Lazio.

Për ish-sulmuesin e Partizanit, diskutimi është ndryshe pasi ka një çmim më të ulët se Muriqi dhe fakti që ka luajtur në Shqipëri e bën edhe më favorizuese Lazion për të firmosur me lojtarin.

Më Shumë

Vetaksident në Rahovec, lëndohet ngasësi i automjetit

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën “Shkodrani” në Rahovec, ku është lënduar ngasësi i automjetit. Këtë për Klankosova.tv e konfimuar edhe zëdhënësi i policisë për...

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Lajmet e Fundit