18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Infektohen lojtarët me koronavirus, shtyhet ndeshja ndërmjet Pejës dhe Bashkimit

Ndeshja e xhiros IV e Prince Caffe Superligës ndërmjet Pejës dhe Bashkimit, që ishte e paraparë të zhvillohej sot më 11 nëntor, është shtyrë për një datë tjetër.

Vendimi erdhi për shkak të rasteve pozitive me Covid-19 në skuadrën e Pejës.

Emrat e lojtarëve të prekur nuk janë bërë të ditur.

Bashkimi ka shprehur keqardhje për situatën në ekipin pejan dhe iu ka uruar shërim të shpejtë basketbollistëve verdhezi.

Data e re e ndeshjes do të mësohet pas njoftimit të FBK-së.

Image

Më Shumë

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Moti sot

Lajmet e Fundit