14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Inspeksioni në Suharekë, aksion për eliminimin e anekseve shtesë

Suhareke-aneksetDrejtoria komunale e Inspeksionit në Suharekë, këto ditë ka nisur një aksion për heqjen e anekseve shtesë nëpër disa lokale hoteliere, të cilat shpesh po bëhen pengesë për kalimtarët e rastit dhe po pengojnë hyrje-daljet nëpër objektet banesore.

Drejtori i Inspeksionit, Raif Fetiu, ka bërë të ditur se ky aksion veq po jep rezultatet e para, pasi dy nga pronarët e objekteve veq i kanë hequr ato, pa pasur nevojë të rrënohen.

“Do të merren masa të eliminimit të këtyre anekseve te të gjithë ata pronar që nuk kanë leje për të ngritur anekset”, deklaroi Fetiu.

Andaj ai bënë apel te pronarët që me të marrë urdhëresën nga Inspeksioni, të heqin vetë akenset ,sepse në të kundërtën ato do të rrënohen. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Grabitje nën kërcënimin e armës në një shtëpi në Ratkoc të Rahovecit

Tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës e kanë të premten pas mesnatës kanë grabitur shtëpinë e një çifti në fshatin Ratkoc...

Muzeu Arkeologjik në Prizren mund të eksplorohet me realitetin virtual në 3D

Thesari i Muzeut Arkeologjik të rajonit të Prizrenit, tani e tutje, mund të eksplorohet nga vizitorët edhe në mënyrë virtuale. https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ EC Ma Ndryshe në bashkëpunim...

Lajmet e Fundit