2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Integrimi i veriut i pashpresë

Mitrovice-VeriuZgjidhja e problemit të Mitrovicës, pretendohet të bëhet përmes vazhdimit të dialogut me Serbinë, me kusht që Kosova të jetë më këmbëngulëse në kërkesat e saj.

Analistët konsiderojnë se cilado palë që do ta formojë qeverinë e re, nëse nuk arrin ta sigurojë shumicën shqiptare, do të jetë e ndikuar nga Lista Serbe, e cila vepron me direktiva të Beogradit.

Rrjedhimisht çështja e veriut do të vazhdojë të mbetet e pazgjidhshme. /Tribuna/

Më Shumë

Mot kryesisht i vranët sot, IHM-ja kërkon të keni kujdes nga ngricat në mëngjes

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot i vranët por me intervale të shkurtra me diell. “Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me...

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

Lajmet e Fundit