23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Ish-futbollisti i Interit dhe Barcelonës rrezikon të dënohet me burgim, shkak vajza e tij

Ish-futbollisti Interit dhe Barcelonës, mund të përfundoj në burg.

Erika do Rosario Nieves, një nga vajzat e Eto’os, ka kërkuar dënim për babain e saj.

Mediat spanjolle raportojnë se 22-vjeçarja ka filluar një betejë ligjore ndaj ish-sulmuesit të Barcelonës, pasi ai nuk ka paguar kurrë alimentacion.

Erika është njohur ligjërisht në shkurt 2022 si vajza e Eto’os, dhe në momentin e njohjes ligjore, gjyqtari kishte konstatuar se ish-futbollisti duhej t’i njihte asaj një shumë prej 1400 euro në muaj për mirëmbajtje.

Megjithatë, Eto’o nuk e respektoi marrëveshjen dhe vajza tani kërkon dënim për ish-futbollistin duke konsideruar mos pagesën e mbajtjes gjatë gjithë kësaj kohe.

“Ai i detyrohet vajzës së tij më shumë se pesë vjet mirëmbajtje. Ekonomia e Erikës është shumë e dobët ndërsa Eto’o jeton në luks.”, ka thënë avokati i vajzës së tij.

Moti sot me vranësira e shi të përcjellur me rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës pritet të mbajë mot me vranësira e intervale me diell. Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë...

Fituesit e Nobelit do të shpërblehen me më shumë para këtë vit

Fondacioni Nobel bëri të ditur më 15 shtator se do ta rrisë shumën monetare të shpërblimit për fituesit e çmimeve Nobel këtë vit. Shuma...

Lajmet e Fundit