-0.2 C
Prizren
E enjte, 28 Janar, 2021

Ish-komandanti i UÇK-së e TMK-së thërret bashkëluftëtarët për ta mbrojtur vendin

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren, Selim Krasniqi, ka një kërkesë për bashkëluftëtarët dhe ushtarët e tij.

A jeni të gatshëm në rast nevoje nga ndonjë rrezik t’i dalim zot qytetarëve dhe atdheut?, pyet Krasniqi, shkruan “PrizrenPress”.

Përgjigjen, po e kërkon përmes rrjetit social ‘Facebook’.

Selim Krasniqi, gjatë luftës, ka qenë komandat i UÇK -së, ndërsa pas luftës i Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren. Ai, bashkë me “Grupin e Prizrenit” është dyshuar për krime të luftës nga UNMIK.

Pesë vjet pas mbajtjes së paraburgimit, Krasniqi, bashkë me Bedri Zyberajn dhe Agron Krasniqin, janë shpallur të pafajshëm.

Ai, muajin e kaluar është intervistuar edhe nga Gjykata Speciale.

“Pa dëshirën time dhe tuajën na pamundësuan që ta çojmë përpara amanetin e shokëve tanë, dëshmorë”.

“Por, kam bindjen se ne mund t’i japim shumë atdheut dhe qytetarëve tanë”, shkruan Krasniqi.

Krasniqi, vazhdimisht ka ngritur zërin për dëmin që politika ia ka shkaktuar vendit, pas luftës.

“Lirinë e fituam me gjak dhe nuk ka te drejtë askush që gjakun e derdhur për liri ta shkelë e ta nëpërkëmb askush”./PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

Neymar në një lidhje të re? Tifozët kapin detajin e rëndësishëm në “Instagram”

Sulmuesi i PSG-së, Neymar Junior, mesa duket ka një tjetër person në krah këto kohët e fundit. “Instagrami” tregon shumë për jetën privat ditët...

NISMA thotë se KQZ-ja veproi me standarde të dyfishta për moscertifikimin e kandidatëve

Sekretari i Nismas Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se Komisioni Qendror Zgjedhor, veproi me standarde të dyfishta, kur vendosi për çështjen e certifikimit të...

Shtyhet seanca ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve të tjerë të komunës

Të enjten, në Gjykatën Themelore në Prizren, zyrtari i zyrës së prokurimit në Komunën e Dragashit, Fadil Sinani, ka paraqitur një provë të re...

Balaj Halimaj: Nuk përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me LDK-në

Zëvendës-kryeministrja e Kosovës në detyrë Albulena Balaj Halimaj nuk ka përjashtuar mundësinë e një koalicioni mes partisë ku aderon, NISMA dhe LDK-së. Zonja Halimaj theksoi...

Katër kandidatë për deputetë të AAK-së mbesin jashtë listës zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka publikuar vendimet lidhur me ankesat e partive politike për shkak të moscertifikimit nga ana e KQZ-së...

Është mbajtur seanca e shqyrtimit kryesor ku palë e paditur është Loyola Gymnasium

Të enjten, në Gjykatën Themelore në Prizren është mbajtur seanca e shqyrtimit kryesor ku palë e paditur është Loyola Gymnasium. Seanca e sotme filloi me...

“Flok Art Studio” në Prizren shpall konkurs për 6 vende të punës

“Flok Art Studio” në Prizren shpall konkurs për 6 vende të punës. Vendet e lira të punës janë: 3 frizerë meshkuj; 2 frizere femra; 1 punëtore për rregullimin...

Vdes një person nga Covid-19 në Malishevë

Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në këtë zonë, janë regjistruar 14 raste të reja me COVID-19.Po...

Lideri mund ta thellojë krizën e Prishtinës

Cilësia e përafërt e skuadrave bën që gara në Superligën e Kosovës në basketboll të jetë goxha interesante. Ndonëse shikuesit po mungojnë, në ndeshje...

12 kandidatë të Nismës mbesin jashtë listës për deputetë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për ankesën e Nismës Socialdemokrate për moscertifikimin e listës zgjedhore të saj. Sipas vendimit të PZAP-së,...

Hoxhaj viziton fermerët në Rahovec, premton 100% rritje të subvencioneve për pemëtarinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj, sot ka zhvilluar një takim me fermerët e Komunës së Rahovecit, ku...

Besnikëria dhe feminiteti në sytë e piktorëve të huaj

Gruaja shqiptare është njohur në botë, për dy tipare themelore: fisnikëria dhe besnikëria – gjithmonë e admiruar për bukurinë e pashoqe.       Disa nga pikturat më...

Ja çka po festohet sot në familjen e Ramush Haradinajt

Sot ka festë në familjen e Ramush Haradinajt. Është Anita ajo që përmes një postimi në Instagram ka treguar se djali i tyre Trimi feston...

Inspektohen punimet e çerdhes publike në lagjen “Ortakoll”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, sot kanë parë nga afër punimet që...

Serbia zgjedh Kinën për vaksinën, Vuçiç: BE na ka braktisur

Radhë të gjata janë krijuar jashtë një qendre mjekësore në Beograd. Programi i vaksinimit në Serbi po ecën me shpejtësi falë dhënies së 1 milion...

Joe Biden shfuqizon një urdhër të Donald Trumpit

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden e ka shfuqizuar urdhrin e Donald Trump për ndalimin e amerikanëve transgjinorë në ushtri. Ndalimi u bë nga Trump gjatë...

Lajmet e Fundit