8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ish- komandanti i UÇK-së, Agim Krasniqi, ther një të burgosur

Agim KrasniqiIsh komandanti i UÇK-së (Ushtria Çlirimtare Kombëtare) Agim Krasniqi sërish është bërë aktual.

Pas pesë vitesh në burg për vepra të shumta penale, ai gjatë ditës së djeshme në burgun e “Idrizovës”, ka therur me thikë një të burgosur tjetër për hakmarrje.

I ndihmuar nga tre përkrahësit e tij, Krasniqi ka sulmuar një të burgosur tjetër në oborrin e burgut të “Idrizovës”, njofton Alfa.

Ai e ka therur me thikë në këmbë, më pas i plagosuri është transferuar në spitalin e Shkupit . Krasniqi dhe shokët e tij pas këtij akti janë vendosur të vetëm në qeli, kurse autoritetet e burgut janë duke hetuar rastin, informon Almakos.

Drejtor i burgut të “Idrizovës”, për televizionin Alfa ka shpjeguar se motivi i Agim Krasniqit për ta është i njohur. Pra Krasniqi e ka therur të burgosurin tjetër, sepse ai ka dëshmuar kundër tij në njërin prej gjyqeve të zhvilluara kundër Krasniqit.

Drejtori i burgut të “Idrizovës”, kujton se Krasniqi do të qëndroj për një kohë të gjatë te ata, për shkak të dënimeve të ndryshme, duhet të vuaj 15 vite burg.

Më Shumë

MAShTI merr vendim për zëvendësimin e orëve të humbura

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka njoftuar për nxjerrjen e një vendimi në bazë të të cilit do të...

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Çështja e Greqisë do të ngrihet si temë kryesore nga presidenti Recep Tayyip Erdogan në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit