-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Ishte duke punuar, vdes tragjikisht 54 vjeçari shqiptar në Greqi

Një 54 vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë tragjikisht të hënën në Greqi teksa ndodhej në punë. Mediat greke raportojnë se ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e djeshme në zonën e Varit.

Shqiptari, baba i dy fëmijëve ndodhej në këtë zonë për shkak të punimeve që po kryheshin për vendosjen e fibrave optike.

Por teksa ndodhej në një gropë, është përplasur dhe shtypur nga një makineri. 54-vjeçari u nxor nga gropa pas një operacioni të zjarrfikësve, ku morën pjesë 10 zjarrfikës me 3 automjete dhe u dërgua në spital, ku u konstatua i vdekur.

Dy drejtuesit e makinerisë janë arrestuar nga policia./abcnews.al

Më Shumë

Hasi-krahina e ndarë në dy shtete dhe e mbetur në varfëri

Krahina etno-gjeografike e Hasit, e quajtur ndryshe edhe si Hasi i Thatë, shtrihet rreth malit të Pashtrikut. Kufizohet me lumenjtë Drini i Bardhë e...

Erling Haaland vendos rekorde të reja në Champions League

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ka thyer dy rekorde të reja të golave në Champions League, pasi shënoi në fitoren 3-2 të së...

Lajmet e Fundit