2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Itali, përplasen dy avionë luftarakë

Itali-përplasen dy avionë luftarakëNjë incident në qiejt e Italisë është shënuar gjatë së martës, ku dy avionë “Tornado” të Aeronautikës Ushtarake janë përplasur mbi rajonin Marche, apo mbi komunën Ascoli Piceno.

Në bord ishin 4 ushtarakë, të cilët për momentin rezultojnë të zhdukur, për të cilët është nisur një skuadër ekspertësh për t’i kërkuar.

Dy avionët, sipas raportimeve të ANSA-s nga burime të mirë informuara, ishin duke zhvilluar një aktivitet për qëllime luftarake, por janë përplasur me njëri-tjetrin. Në vendin e ngjarjes, momentalisht janë gjetur vetëm një motor dhe pjesë të tjera të avionëve.

Pilotët e dy “Tornadove” të përplasur besohen të jenë shkëputur nga avionët, por ende nuk është konfirmuar, pasi edhe mund të kenë mbetur viktima. Në zonën e rënies së tyre ka ende skuadra zjarrfikësish.

Më Shumë

Memli Krasniqi në Prizren: Modeli ynë i qeverisjes së mirë lokale, është modeli që ia ofrojmë Kosovës në nivelin qendror

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot qytetin e Prizrenit, për të parë nga afër punët, përmes të cilave kryetari...

Ballkani kërkon fitoren në ‘Air Albania’

Ballkani do të luajë këtë të enjte një sfidë shumë të vështirë në fushë dhe shumë domethënëse për vazhdimësinë e skuadrës në UEFA Europa...

Lajmet e Fundit