17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ja cilët janë ‘memecët’ e Kuvendit Komunal të Rahovecit

komuna e rahovecitKatër kuvendarë të Rahovecit, për gjashtë muaj, nuk kanë folur asnjë fjalë në Kuvendin Komunal. Ata nuk kanë ngritur asnjë çështje në interes të qytetarëve. Zëri i tyre nuk është dëgjuar as për keq as për mirë.

Përfaqësuesi i KDI-së në Prizren, Naim Cahanaj thotë se në bazë të monitorimit katër anëtarë të Kuvendit Komunal të këtij qyteti nuk kanë treguar asnjë rezultat në të gjitha kategoritë.

“ Gjatë monitorimit pesë anëtarë të Kuvendit Komunal në Rahovec nuk kanë ngritur asnjë rezultat në të gjitha kategoritë. Tre kuvendarë janë të PDK-së, kurse një i LVV-së””, tregon Cahani.

Anëtarët që nuk kanë treguar asnjë rezultatet në të gjitha kategoritë janë: Florida Krasniqi PDK 0.0 %, Erlira Mullabazi PDK 0.0% Elvedina Cana PDK 0.0% Minavere Hoti LVV 0.0%

“Vlerësimet janë të bazuara në vëzhgimin e drejtpërdrejtë dhe objektiv të punimeve të kuvendeve të komunave”, tregon Cahani./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nagavci e konfirmon se nuk do të kompensohen mësimdhënësit: Komunat s’i çuan listat për paga në Thesar

Ministrja e Arsimit, Arbëri Nagavci ka thënë se Komunat nuk i kanë çuar listat e mësimdhënësve për paga në Thesar. Nagavci përsëri ka konfirmuar se...

SPAK: Qeveria sa më parë të ekzekutojë pagat e sektorit të arsimit

Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës është tejet e shqetësuar lidhur me mosekzekutimin e pagave për të punësuarit në arsim nga ana e...

Lajmet e Fundit