31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Ja si u rrëzua avioni i “Malaysia Airlines” (Video)

Malaysia Airlines-avioni298 persona humbën jetën kur fluturimi i MH17 u qëllua nga raketa dhe u rrëzua.

Derisa qeveria ukrainase dhe seperatistët pro-rusë vazhdojnë të fajësojnë njëri-tjetrin, janë publikuar pamjet e para të rrëzimit të aeroplanit.

 

Më Shumë

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Fitore e ngushtë: Liria mposht Prizrenin me gol të Bashës

Në një përballje miqësore në fushën e lojës, FC Liria doli fituese me rezultatin 1:0 kundër FC Prizrenit. Goli i vetëm dhe vendimtar për...

Lajmet e Fundit