-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Remi: S’do të më vinte keq të provoja opozitën

RrustemMustafa–RemiDeputeti i PDK-së Rrustem Mustafa- Remi, në emisionin “Argument Plus” në RTV21, ka thënë se në rast se Gjykata Kushtetuese e vlerëson si të rregullt seancën konstituive të Kuvendit dhe e legjitimon, Isa Mustafën si kryetar të Kuvendit, PDK do ta pranoj një vendim të tillë dhe do ta njohin Mustafën si kryeparlamnetar.

Ndërkaq, tha se do të donin që sërish të përsëritet seanca për të vazhduar aty ku kanë mbetur në pikën e tretë.

Ndërsa, i pyetur se si do të ndihet që Partia Demokratike të Kosovës të dal në opozitë, Remi tha se nuk do i vinte keq që pas dy mandateve të provojë opozitën.

Më Shumë

Kurti raporton sot në kuvend për takimin e Ohrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca nis në ora...

I dërgoi mesazhe me përmbajtje erotike të miturës, arrestohet i dyshuari nga Prizreni

Është arrestuar një person në Prizren. I njëjti gjatë muajit shkurt-mars 2023, ka ngacmuar seksualisht përmes rrjeteve sociale një të mitur, duke i dërguar mesazhe...

Lajmet e Fundit