11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Jackobson shpreson në marrëveshje për gjyqësorin nga takimi Thaçi – Daçiq

Jacobson-ambasadore amerikaneE para e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, shpreson që takimi i sotëm i kryeministrave Hashim Thaçi dhe Ivica Dacic në Bruksel të përfundojë me marrëveshje në çështjen e drejtësisë. Ambasadorja amerikane e shtetit pret lajme të mira nga takimi i shefafve të ekzekutivit të të dy vendeve.

“Shpresoj në lajme të mira nga takimi i sotëm në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, sidomos në çështjen e integrimit të gjyqësorit”, ka shkruar ambasadorja Jacobson në rrjetin social Twitter.

Në Bruksel ka nisur takimi ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë – Hashim Thaçit e Ivica Daçiqit, që mbahen me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, baroneshës Catherine Ashton. Rundi i 27 janarit, përfundoi pa marrëveshje.

Më Shumë

Prizren, 7 aktakuza kundër  11 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur  7 aktakuza kundër  11 personave. Dy aktakuza kundër 6 personave për veprat penale “Sulmi”...

Selmanaj uron kryetarin e ri të Këshillit të Bashkësisë Islame në Prizren

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj, ka uruar Valon ef. Ibrahimi për emërimin në postin e kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame në...

Lajmet e Fundit