14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Jasharajt i vijnë sot ‘përforcime’ nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, e Shkencës dhe e Kulturës (SBAShK) do të mbajë një konferencë për medie sot në orë 11:00.

Temë e diskutimit do të jetë ecuria e grevës në arsim, e cila ka nisur më 25 gusht.

Në këtë konferencë të pranishëm do të jenë edhe kryetari i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë (SPASh), Nevrus Kaptelli, si dhe nënkryetari i Sindikatës së Arsimit të Maqedonisë Veriore (SONK), Tafa Ameti.

SBAShK-u po insiston që greva do të vazhdojë deri në realizimin e kërkesave të saj.

Më Shumë

Sot i jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II

Sot i jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II. Mijëra njerëz u mblodhën në Westminster Abbey, përgjatë rrugës prej 40km nga Londra qendrore në Windsor,...

Pse duhet braktisur standardi i vitit 1972

LEKË TASI Zvarritja e zgjidhjes së problemeve, karakteristike e periudhës postdiktatoriale, i dha dorë Standardit të vitit 1972 të zërë vend më masivisht nga sa...

Lajmet e Fundit