0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Java e Çamërisë fillon në Prishtinë

CameriaOrganizimi tashmë tradicional, Java e Çamërisë, shënon këtë vit 70 vjetorin e gjenocidit dhe diskriminimit të shqiptarëve të Çamërisë. Sivjet për herë të parë, ky aktivitet fillon njëkohësisht në Prishtinë e Tiranë, duke synuar rritjen e vetëdijesimit të gjithë kombit për çështjen Çame.

Komuna e Prishtinës së bashku me një delegacion të deputetëve do të shënojnë hapjen e kësaj jave.

Sipas një njoftimi të komunës, në mëngjes do të ndodhë dekorimi i Sheshit në Prishtinë, më vonë kryetari Shpend Ahmeti pret në zyre delegacionin e deputetëve, pastaj kryetari Shpend Ahmeti, së bashku me delegacionin e deputetëve do të jenë në sheshin Nëna Terezë, ku edhe do të ketë prononcim për media.

Delegacioni nga Shqipëria përbëhet nga deputetët Shpëtim Idrizi, Aqif Rakipi, Tahir Muhedini, Omer Mamo dhe Dashamir Tahiri.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Lajmet e Fundit