-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Javën tjetër, Bashkimi dy ndeshje në Bullgari

Pas duelit/eve të Superkupës së Kosovës, KB Bashkimi do të udhëtojë për në Bullgari javën tjetër.

Kjo, pasi që ekipi do të zhvillojë dy ndeshje si mysafir në kuadër të Ligës Ballkanike (BIBL) me dy skuadrat bullgarë në garë, Beroe dhe Levski 2014.

Dueli Beroe-Bashkimi do të luhet në Stara Zagora më 13 dhjetor. Ndërsa i radhës është më 15 dhjetor në Sofje, ndaj Levskit 2014.

Bashkimi deri tash nuk ka arritur asnjë fitore në kuadër të BIBL, duke pësuar në të trija ndeshjet e luajtura, dy si vendas (MilenijumBudivelnyk) dhe një si mysafir (Peja).

Më Shumë

Manchester United ‘përgatit’ mega-ofertën për Osimhen

Manchester United do të duhet të paguajë të paktën 90 milionë paund nëse dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Napoli-t, Victor Osimhen, sipas raportimeve. United...

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Lajmet e Fundit