0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Dy suspendime te Bashkimi

Në Informatorin shtesë Nr. 12 për shkak se ndeshja mes Bashkimit dhe Prishtinës që u luajt më 1 dhjetor, një lojtar dhe një zyrtar i KB Bashkimit janë dënuar me një ndeshje mosparaqitje për shkak të kërcënimeve ndaj gjyqtarit.

Kështu, sipas Informatorit shtesë Nr. 12, basketbollisti i Bashkimit Altin Morina dhe përfaqësuesi i KB Bashkimit, Shpend Bajrami, janë dënuar me një ndeshje mosparaqitje për ekipin, sipas Nenit 50.9 të PG-së, është shkruar aty.

“Sjellja josportive e konstatuar në bazë të fletëparaqitjes nga personat zyrtarë, transmetimi, xhirimet apo e shfaqur në prezencë të KG-së, cilitdo anëtar të KG-së, Sekretarit apo kryetarit të FBK-së,” – dënohet me 1 ndeshje në Superligën e meshkujve, — shkruan në Propozicionet e Garave të FBK-së për seniorët për sezonin 2022/23.

Më Shumë

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Lajmet e Fundit