7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Juventus, zëvendësuesi i Vlahovic gjendet te Getafe

Juventus është në kërkim të një sulmuesi që do ta pranonte stolin.

Zgjedhja e parë për formacionin e Massimiliano Allegri-t është Dusan Vlahovic, por duhet një zëvendësues për të.

Sipas “Cope.es”, mes shumë emrave për sulmuesin e dytë, është dhe ai i Enes Unal-it nga Getafe. Ai ndiqet gjithashtu edhe nga Fiorentina.

Megjithatë, skuadra nga kryeqyteti spanjoll kërkon 25 milionë për ta lënë të lirë.

Një shifër që për “Zonjën e Vjetër” konsiderohet e lartë për një zëvendësues.

Ish-lojtari i Villarreal, Levante dhe Real Valladolid ka karakteristika të ngjashme me Vlahovic-in.

Ai është i fortë fizikisht dhe mjaft i mirë nga pikëpamja teknike.

Sezonin e fundit në La Liga turku e mbylli me 16 gola dhe një asist në 37 paraqitje. /Albanianpost.com

Më Shumë

Malishevë/ Në 25-vjetorin e rënies u përkujtua dëshmori Brahim Morina

Në 25-vjetorin e rënies në altarin e lirisë, u përkujtua dëshmori i kombit, Brahim Morina, nga fshati Drenoc. Në përkujtim të rënies së tij,...

Policia shqipton mbi një mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1501 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit