22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Juventusi e ka të qartë të ardhmen e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo do të qëndrojë te Juventusi edhe për sezonin e ardhshëm pavarësisht zërave nga Spanja se ai mund të kthehet te Real Madridi gjatë verës.

Këtë e thotë gazetari i njohur italian Fabrizio Romano, që ka dhënë edhe detaje të rejaPaga e madhe prej 31 milionë euro në sezon, kishte bërë të shtohen raportimet për larimin e portugezit, duke sugjeruar se kjo pagë është shumë e rëndë për Zonjën e Vjetër duke marrë parasysh situatën ekonomike.

Mirëpo Bianconerët duket se nuk e kanë menduar asnjëherë largimin e portugezit edhe duke e marrë parasysh pagën e tij të jashtëzakonshme.Klubi nga Torino është i lumtur që ka në klub fituesin e pesëfishit të “Topit të Artë” dhe nuk ka asnjë dyshim që do ta mbajë edhe për sezonin e ardhshëm.

Real Madrid nuk ka bërë asnjë ofertë për sulmuesin portugez, por edhe në rast oferte Juventusi nuk do ta lironte.

Më Shumë

Carlos Alcaraz shkatërron Djokovicin për ta fituar për herë të dytë Wimbledonin

Carlos Alcaraz ka shkatërruar tenistin me sjellje më të ndyrë në histori të këtij sporti, Novak Djokovic, për të triumfuar për herë të dytë...

Konfirmohet aktakuza ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës

Është konfirmuar aktakuza ndaj tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës-Topit. Lajmi është bërë me dije nga Dhomat e Specializuara të...

Lajmet e Fundit