-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Ka nisur ceremonia e çmimeve Oscar në Kaliforni të ShBA-ve.

Oscar 2014-aktoret1Edicioni i 86-të u mbush me yjet nga e gjithë bota. Parakalimi në tepihun e kuq është fillimi i çdo edicioni dhe nje ndër pjesët më të mahnitshme të kësaj ceremonie. Yjet si çdo herë ishin përkujdesur që veshjet e tyre të ishin sa më të bukura dhe mbresëlënëse, në veçanti vëreheshin fustanet elegante.

Ajo që la përshtypjen më të madhe ishte Jennifer Lawrence që ka shkëlqyer në tepihun e kuq me një fustan nga marka “Dior”. Ngjyra e kuqe e ndezur me një prerje mjaft tërheqëse e bënte atë të dukej shumë bukur.
Lupita Nyong’o ishte mbresëlënëse me fustanin e bardhë të kompanisë “Prada”.

Sa i përket Brad Pittit dhe Angeline Jolie , janë pamje që lënë të gjithë me gojë hapur sepse gjithmonë janë qifti më shkëlqyes i mbrëmjes.

Shikoni disa prej yjeve me pamjet më të bukura në natën e ceremonisë së çmimeve “Oscar”

Më Shumë

Arrestohet një i dyshuar për dhunë familjare në Rahovec

Policia e Kosovës në Rahovec ka arrestuar një person për dhunë familjare dhe ka sekuestruar disa armë. Sektori i Hetimeve në kuadër të Stacioni Policor...

Prizreni triumfon në derbin ndaj Bashkimit

Derbi i qytetit i ka takuar Proton Cable Prizrenit, që shënoi fitore ndaj Bashkimit me shifrat 90:82 (18:26, 24:20, 25:23, 23:13), në xhiron e...

Lajmet e Fundit