3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Kabashi vizitoi fshatin Kushnin dhe Krajk të Hasit

Luli ne hasKandidat i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi, është takuar me strukturën e partisë së tij dhe banorët e fshatit Kushnin të Hasit.

Ai në këtë takim prezantoi programin e tij zgjedhor. Banorët e fshatit Kushnin, ndërkaq kanë treguar problemet me të cilat ata balallafaqohen.Kabashi premtoi se nëse të gjitha problemet e qytetarëve do të përfshihen në programin e tij të qeverisjes.

Kabashi po ashtu është takuar edhe me banorët e fshtit Krajk. Banorët e këtij fshati kanë kërkuar nga kabashi që që si kryetar i ardhshëm i Prizrenit të ketë parasysh kërkesat e tyre për rregullimin e furnizimit me ujë të pijes, ndërtimin dhe rregullimin e trotuarëve, ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës dhe një qendreje sportive, inspektimin e ujërave të zeza, rregullimin e sistemit të ujitjes së tokave bujqësore dhe investime në sektorin e bujqësisë dhe blegtorisë.

Kabashi, theksoi se krejt këto kërkesa do të realizohen gjatë katër vjetorit të ardshëm, si kryetar i ardhshëm i Prizrenit, pasi që edhe në programin qeverisës të tij si pikë kryesore është zhvillimi ekonomik, e përmes zhvillimit ekonomik parashihen edhe investime në sektorin e bujqësisë./PrizrenPress.com/

/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale. “Mot kryesisht i vranët por me rritje...

Lajmet e Fundit