5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Kapet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, dyshohet se i vodhi veturën një kosovari

Është arrestuar një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë në mbrëmjen e të mërkurën,

Ai dyshohet se ia ka vjedhur veturën një kosovari. I dyshuari është ndaluar duke drejtuar veturën e vjedhur.

Ai është dërguar në mbajtje.

“Vërmicë (Autostrada I. Rugova) 22.02.2022-22:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë, pasi që i njëjti është ndaluar duke drejtuar automjetin , të cilin ia kishte vjedhur viktimës mashkull kosovar. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë hetimore”, njofton Policia e Kosovës.

Më Shumë

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Sot shqyrtohen Projektligjet për zyrtarët dhe pagat në sektorin publik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim...

Moti për sot

Lajmet e Fundit