3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

KEDS njofton për vendet ku sot do të ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

KEDS-i ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa komuna.

Kjo për shkak të punimeve në rrjet të cilat janë të domosdoshme për siguri të sistemit

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Prizren

1.

TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10kV Mushtishti  (Kodi:32000002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Fshatrat: Bajqevc, Bukosh, Delloc, Dubravë, Dvoran, Maçitevë, Mushtisht, Popolan, Savrovë, Sopijë dhe Vraniq.

Arsyeja: Revizion ne LP 10kV, ndërrimi/përforcimi i shtyllave të dëmtuara.

Më Shumë

Lajmet e Fundit