7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Këngëtari humb jetën në skenë teksa performonte në Paris [video]

Këngëtari më i njohur në Haitit, Michael Benjamin, i quajtur gjerësisht Mikaben humbi jetën në skenë  teksa performonte në Paris pasi u përshëndet nga një audiencë e gëzuar.

Benjamin ishte ftuar nga grupi Carimi, i cili po festonte ribashkimin e tij, kur ai u rrëzua papritur në skenë vetëm pasi performoi këngën e tij hit “ Ou pati ”.

Shërbimet e urgjencës u dërguan në vendngjarje, por ishte tepër vonë për këngëtarin. Ai kishte prej 20 vitesh një karrierë muzikore të kurorëzuar me sukses, qoftë në Haiti apo jashtë saj.

Më Shumë

FIFA planifikon të ndryshojë ‘rrënjësisht’ Kupën e Botës

Faza e grupeve e Katarit 2022 ka përfunduar dhe FIFA tashmë po mendon organizimin e Kupës së ardhshme të Botës, e cila do të...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Lajmet e Fundit