-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Këngëtarja e njohur rrëfen si ka përjetuar ndarjen e prindërve

Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj, teksa po qëndronte me Graninit në oborrin e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, ka vendosur që t’i rrëfejë atij dhe publikut historinë e familjes së saj.

Në një moment, Beatrix ka folur edhe për ndarjen e prindërve të saj. Ajo u shty që të bënte këtë rrëfim, duke marrë shkas edhe nga historia e ish-futbollistit, i cili ka një histori pak a shumë të ngjashme me të.

Ramosaj tregoi se prindërit e saj vendosën të ktheheshin nga Gjermania në Llapashticë kur ka qenë shumë e vogël. Beatrix tha se ka qenë në klasë të pestë kur prindërit iu ndanë dhe pas kësaj ngjarjeje, ajo së bashku me nënën dhe të vëllanë, shkuan të jetonin në Prishtinë.

Pjesë nga biseda:

Beatrix: Masi u kry lufta, në dorë të mamit. Babi do e ketë hapësirën e vet në Llapashticë. Babi jem o kon shumë ‘cool’. Po familja e vet i thojshin këna me u kthy knej. Si përfundim prej krejtve u kthy veç ai me na. Të tjerët janë anej hala.

Granit: Ça kena pas familje, shoqni, anej kanë shku, vet ne jena kthy. A ka ken ma mirë që keni vendos me ardh apo…

Beatrix: Për mu po.

Granit: Edhe për mu.

Beatrix: Krejt eksperienca… U kthym në Llapashticë. Meno nga Gjermania në Llapashticë. Komplet ndryshim drastik. Mami im është rrit jashtë, i ka pas krejt kushtet të mira. U rrit jashtë, ka punu vetë, i ka pas kushtet të gjitha. Kemi jetu pesë vjet në Llapashticë. Kam bo klasën e parë deri në të pestën aty. Jeta për mamin o kon krejt ma ndryshe. Mami dojte për mu e vëllain me u shkollu… Për nime për mu, bazën më të rëndësishme e kam marrë në Llapashticë edhe në shkollë o kon perfeksion, Në tona aspektet. Ndaç si njeri që jam formu, ndaç me shokë në shkollë. Aty i kam marrë bazat, me dit krejt senet në jetë, me dit me kuptu të mirën prej të keqes. Mami dhe babi u ndanë.

Granit: Ti e paske njejt historinë me mu. Çafrë moshe ke qen?

Beatrix: Në klasë të pestë. Kemi shku në Prishtinë tre vjet. Shkojshim te babi ose vinte babi te na. Mami dhe babi kanë pas raporte të mira. Ata kanë pas problemet e veta. Unë e kam përjetu pak, Albani ka ken pak ma i vogël. Por edhe ai e ka përjetu. Janë munu mos me na bo traumë. Prishtina o kon shumë e bukur. Krejt shokët e shoqet… Unë sa herë shkoj aty më vjen me puth tokën. Edhe njerëzit ma të mirë që kam njoft edhe sot hala foli. Edhe mu më vjen mirë kur më thonë Trix s’ke ndryshu.

Më Shumë

Masat e reja kufizuese antiCOVID, komunat fajësojnë nivelin qendror për mosbashkëpunim

Ministria e Shëndetësisë sot pritet të shqyrtojë mundësinë për ndryshimin e masave antiCOVID, kjo pasi ditëve të fundit në vend është rritur numri i...

“Jep dorëheqje ose 60 plumba i ke në kokë”/ Duka e zbulon mesazhin që e mori pak para shpërthimit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur përsëri për shpërthimin e tritolit të vendosur në banesën e tij. Duka tha se nuk...

Në 27 shkolla të Kosovës po mbahet mësim online, një e mbyllur

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19. Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit,...

Shqiptarët grabisin në shtëpinë e legjendës së Milanit, vjedhje spektakolare e kasafortës

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi janë kapur në tentativë për të grabitur banesën e Giovanni “Gianni” Rivera, politikani dhe...

Zhduket një vajzë në Prizren

Një vajzë është raportuar e zhdukur në Prizren. Sipas njoftimit nga Policia rasti është lajmëruar të martën nga babai i saj. Ai ka thënë se...

Kjo shenjë do ketë ditë interesante/ Horoskopi për ditën e hënë

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë ditës. Nëse gjatë ditëve të fundit jeni ndjerë të lodhur...

Omicroni vazhdon të jetë shpërthyes në Kosovë, për një javë u konfirmuan mbi 15 mijë raste të reja

Situata epidemiologjike në Kosovë vazhdon të jetë kritike, e kjo për shkak të rritjes së vazhdueshme të numrit të rasteve të reja me coronavirus...

Gjyqtari nga Prizreni Fahret Vellija zgjedhet anëtar i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prizrenit, Fahret Vellija, ka marr besimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës...

”Le Monde” analizon veprën e Ismail Kadaresë

Kadare vjen i përkthyer në gjuhën frënge, nga violinisti i njohur, Tedi Papavrami.  Me botimin në frëngjisht të kësaj vepre të shkrimtarit shqiptar me famë...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

Saint-Etienne interesohet për Vedat Muriqin

 Saint-Etienne ka shprehur interesim për sulmuesin e Lazios, Vedat Muriqi dhe ata mund të kërkojnë të bëjnë një lëvizje për të në këtë muaj. Siç...

Flamuri me të cilin u varros Ismail Qemali

Identifikimi i një objekti me kaq rëndësi për kombin shqiptar, nuk është një ngjarje e zakonshme. Ajo meriton një vëmendje të veçantë për nga...

Ngricat në rrugë/ Autobusi bie në humnerë, 3 të vdekur

Një udhëtim ka rezultuar tragjik për disa pasagjerë në Turqi, pasi autobusi i tyre ra në humnerë. Tre viktima dhe 18 të plagosur është bilanci...

Gjermania gati ta rrisë pagën minimale, ja sa do të paguhet ora tani

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përsëriti të shtunën e tij se qeveria e tij është e angazhuar për të mbajtur premtimin për rritjen e pagës...

Qyqja dhe huti në lugun e gjelbër

Prend Ndoja, SHBA Aty rreth burimit të ujit të ftohtë shtrihej një natyrë e gjelbër, aq e bukur sa nuk ka dorë njeriu që mund...

Horoskopi për ditën e sotme, 23 janar 2022

Parashikimi i yjeve për ju sot. Dashi Motivoni veten për të qenë më optimistë. Kjo do të rrisë besimin dhe përshtatshmërinë tuaj. Kjo është një ditë...

Lajmet e Fundit