9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Boksieri 24-vjeçar vdes pas goditjeve në kokë

Boksieri nga Zimbabve, Taurai Zimunya, ka ndërruar jetë si pasojë e goditjeve të shumta që ka marrë gjatë një dueli të zhvilluar në shtetin afrikan.

Shumë besojnë se kjo tragjedi mund të ishte shmangur. Kjo për shkak të reagimit të gjyqtarit, i cili është dashur ta ndërpresë meçin, posa pa që gjendja e 24-vjeçarit u rëndua. Zimunya mori disa goditje të tmerrshme në kokë në raundin e tretë pasa se të rrëzohej.

Gjyqtari megjithatë nuk reagoi edhe pse dukej qartë se boksieri ishte tronditur rëndë nga goditjet e marra. Lawrence Zimbudzana, sekretari i përgjithshëm i Bordit Kombëtar për Kontrollin në Boks, bëri të ditur se do të nisë një hetim për këtë rast. Tauri Zimunyas i është ofruar ndihma e nevojshme mjekësore para se të transferohej në spital, por nuk ka mund të shpëtoj për shkak të tronditjes së rëndë që kishte pësuar.

 

 

 

 

Më Shumë

Kurti: Tekst më të mirë të marrëveshjes nuk ka qenë e mundur të mbërrijmë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka nisur raportimin e tij në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit më 18 mars. Kurti ka folur rreth...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit