13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Kërkohet 1 muaj paraburgim për rrahje të bashkëshortes në Rahovec

Prokuroria Themelore në Gjakovë sot ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega në Rahovec, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit B.M. nga Rahoveci, për shkak se i njëjti me dashje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij S.S.

Rasti ka ndodhur në shtëpinë e tyre, ku pas një mosmarrëveshje, i pandehuri kishte sulmuar fizikisht të dëmtuarën duke e goditur me grushte e shuplaka në kokë dhe në pjesë të trupit, duke i shkaktuar kështu lëndime të lehta trupore.

Me këtë ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri B.M., ka kryer veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Prokurori i rastit ndaj të pandehurit, ka kërkuar masën e paraburgimit në afat prej 30 ditësh.

Kryeziu: Lista Serbe mund të ç’regjistrohet

Shteti serb duket se qëndron pas sulmit terrorist mbi Policinë e Kosovës të dielën e 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit. Kështu thonë faktet...

Mbi 100 të vdekur nga zjarri në një dasëm në Irak

Një zjarr në një dasëm në Irakun verior la të vdekur të paktën 100 njerëz dhe lëndoi 150 të tjerë, thanë autoritetet të mërkurën. Zjarri...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit