27 C
Prizren
E martë, 11 Maj, 2021

Kërkoi reforma në PDK, deputetja e fton publikisht Vlora Çitakun t’i kthehet kësaj partie

Ish- u.d e ministres së Punëve të Jashtme, e cila më pas është emëruar Ambasadore e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka kërkuar që të bëhen reforma në PDK, raporton Front Online.

Çitaku, procesin e reformimit e ka lidhur me largimin e deputetes Adelina Grainca nga PDK-ja.

“Poashtu, shpresoj qe? Partia Demokratike e Kosovës te? marre? mësim. Te? nise? procesin e reformave. Opozita është gjithmonë e rëndësishme, e posaçërisht tani”, ka shkruar Çitaku.

E lidhur me deklaratat e Çitakut për reformimin në PDK-së, për Front Online, ka folur deputetja e kësaj partie, Blerta Deliu.

Ajo tha se PDK-ja është në proces të reformimit dhe konsolidimit si parti opozitare.

“Na jemi në proces të reformimit, jemi duke e sanuar gjendjen dhe konsolidimin si parti opozitare”, tha ajo.

Deliu- Kodra tha se Çitaku është e mirëseardhur në PDK, por i takon asaj ta shohë pozicionin e saj në këtë pari.

“Z. Hoxhaj e ka thënë dhe po e them edhe unë, ajo është e mirëseardhur te ne, por i mbetet znj. Çitaku me pa pozicionin e vetë, PDK-ja është shtëpia e saj”, deklaroi Blerta Deliu.

Ndërsa, e pyetur për largimin e deputetes Adelina Grainca nga PDK-ja, ajo tha se nuk ka çfarë të shtonë përveç asaj se çfarë ka thënë partia.

“Besoj që e kemi qartësuar edhe dje si subjekt politik, kemi dhënë qëndrimin si parti, nuk kam çka i shtoj ati qëndrimi që dje e ka thënë PDK-ja lidhur me largimin e deputetes Grainca”,tha ajo për Front Online.

Më Shumë

Avdyli kërkon nga LDK’ja të reagojë për Gërvallen, thotë se ishte zyrtare e tyre kur dha deklaratat për UÇK’në

Deputeti nga lista ‘Guxo’, e cila është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po qëndron...

Plazhi i Ulqinit që ndihmon gratë rreth fertilitetit, këto ujëra janë kuruese edhe për bronhitis

Nëse si grua keni probleme shëndetësore, apo të gjithë ju që keni edhe probleme me frymëmarrjen gjatë pushimeve të verës në Ulqin, vizitoni ‘Plazhin...

Sot në Suharekë, luhet akti i dytë i finales Ylli-Peja

Të dielën (sot) do të zhvillohet sfida e dytë e finales së plejofit të Superligës së Kosovës në basketboll ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës...

Sulmohet fizikisht një i mitur në Suharekë, bëhet për spital

Një i mitur është sulmuar fizikisht nga disa persona dje në rrugën “Shkëndija” në Suharekë. Atij i është ofruar ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të...

Në Indi po përdoret bajga e lopës me besimin se do të largojë COVID-19, vjen përgjigja e mjekëve

Mjekët në Indi po paralajmërojnë kundër praktikës së përdorimit të bajgës së lopës në besimin se do të largojë COVID-19, duke thënë se nuk...

Katër të vdekur dhe 153 rasts me Covid në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Kejvina ‘çmend’ fansat me fotot me bikini

Kejvina Kthella, është një nga vajzat më të komentuara në rrjetet sociale, aty ku ndan me ndjekësit foto e video shumë provokuese. Së fundmi, modelja...

Duda Balje tregon se a flirtojnë politikanët me të

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka qenë e ftuar në një intervistë së fundi, ku iu është përgjigjur disa pyetjeve për jetën...

Prizrenasja shtatzënë që raportoi dhunimin në motel po jetonte aty me burrin – i dyshuar pronari

Më 3 maj, një grua nga Prizreni bashkë me burrin e saj shkuan në polici për të raportuar një rast dhunimi seksual. 35-vjeçarja ka...

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por aty afër

Duda Balje i është përgjigjur 50 pyetjeve që lidhen me jetën e saj private dhe atë profesionale. Një pyetje shumë interesante iu bë asaj në...

Anton Quni përkujton ‘Drinin’

Kryetari i LDK-së në Prizren, Anton Quni, ka përkujtuar Ekrem Rexhën, në 21 vjetorin e vrasjes. Ai, bashkë me bashkëpunëtorët e tij, ka bërë homazhe...

Haskuka flet për drejtorët që i ka me aktakuza

Partitë opozitare në Prizren kohëve të fundit e kanë kritikuar jo pak kryetarin Mytaher Haskuka për keqqeverisje. Opozita i ka drejtuar gishtin pushtetit aktual të...

Me kompletet e portokallta Shyhretja duket si vajzë e re

Shyhrete Behluli është një këngëtare që në shumë aspekte merr vëmendje për stilin e veçantë që ka.Me postime të shumta në rrjete sociale, ajo...

Rritet qarkullimi i bizneseve, për katër muaj shteti inkasoi mbi 200 milion euro taksa

Këtë vit Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka tejkaluar planifikimin e të hyrave nga tatimet, por edhe qarkullimi i bizneseve sivjet është më i...

Mourinho kërkon të transferojë dyshen e PSG-së në Romë

Jose Mourinho synon të sjell përforcime të reja në Romë. Gazeta italiane “Corriere della Sera”, raporton se Florenzi dhe Icardi po kërkohen nga Mourinho. Ish-trajneri i...

Prishtina buzë titullit të parë pas shumë kohësh, Ballkani jashtë garës për titull

Prishtina është buzë titullit të parë në Superligë pas tetë vjetëve, pas fitores 2:1 kundër Feronikelit, ndërkohë që Ballkanit ka humbur çdo mundësi për...

Lajmet e Fundit