25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kërkojnë të mos i besojnë premtimeve të LDK-së

30.10.2013 Tubimi ne KushninKandidati i PDK-së,për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar me banorët e fshatit Kushnin të Hasit, Kobajë dhe lagjen “2 Korriku”. Ai në të tri takimet ka kërkuar që të me 3 nëntor të votohet PDK-ja.

“Shembulli më i mirë se PDK-ja ka bashkëqeverisur me qytetarët është fakti i investimeve në Has, e në veçanti në Kushnin, ku edhe pse në këtë fshat qytetarët katër vite me parë kanë votuar për LDK-në, përkujdesja e pushtetit lokal nuk u ka munguar. Madje është investuar më shumë se në fshatrat tjerë ku ka fituar PDK-ja”, tha Muja.

Ai ka kërkuar që banorët e Kushninit, si edhe banorët e fshatrave tjerat Hasit këtë herë të mos hamenden, por të përcaktohen drejtë ,, pra të votojnë për PDK-në, sepse PDK-ja do të jetë fituese e pse këta banorë të mbesin pa kontribuar në këtë fitore”.

Ndërkaq Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se hasjanët nuk duhet të mashtrohen nga premtimet e LDK-së. “ LDK-ja as sot nuk mund ta merr komunën e as nesër Kosovës, sepse PDK-ja tashmë ka dëshmuar se ka vizion për Kosovën dhe ka vizion për mirëqenien e secilit qytetar të saj”.

Kandidati për Asamblenë Komunale.dr. Halil Cikaj ka kërkuar që me 3 nëntor të gjithë hasjanët të votojnë për PDK-në. Sipas tij, hasjanët kanë shumë arsyje që të votojnë PDK-në. “ PDK-ja ka realizuar shumë investime në Has”, tha Cikaj.

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar edhe me banorët e lagjes “2 Korriku”. “ Jam nderuar që flas para kësaj lagjeje mjaft të organizuar. Kemi bërë punë të mira, por mbetet ende për të bërë në mandatin e tretë.Ju premtoj se në mandatin e ri do të bëj invenstime kapitale dhe ju kërkoj që më datën 3 nëntor të votoni PDK-në.”

Kandidatja për Asamblenë Komunale Luljeta Veselaj, tha se treni i fitores do të niset nga “2 Korriku”. “Nga prezenca e juaj kaq e madhe shihet simpatia për PDK-në. Në këtë takim e shoh fitoren e madhe të PDK-së. Treni i fitores niset nga “2 Korriku”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Mesazhe politike kundër Kosovës, UEFA hap hetimin ndaj Serbisë

UEFA ka hapur një hetim ndaj Serbisë, për koret kundër Kosovës, të kënduara nga fansat në vigjilje dhe gjatë ndeshjes ndaj Anglisë, zhvilluar mbrëmjen...

Lajmet e Fundit