17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kilaj nis fushatën në vendlindje

Kilaj nis fushatenDega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë, sot edhe zyrtarisht ka filluar fushatën zgjedhore në Lumnishtë dhe Gurbardh, duke prezantuar programin e “Qeverisjes së mirë” për Malishevën, për katër vitet e ardhshme.

Kilaj tha se prioritet për Qeverisjen e Malishevës në katër vitet e ardhshme janë: infrastruktura, zhvillimi ekonomik, me theks të veçantë bujqësia dhe mbrojtja e ambientit.

“Moto e jona është “Qeverisja e mirë vazhdon…”, pasi kemi arritur që Malishevën ta bëjnë një qytet dhe komunën e Malishevës në mesin e komunave mesatare, me një infrastrukturë të rregulluar, me shkolla, ujësjellës, kanalizime dhe të gjithë infrastrukturën e nevojshme, ndërsa do të vazhdojmë me investime në sektorët e tjerë të jetës, në të mirë të qytetarit dhe për qytetarin”, tha Kilaj.

“Të gjitha këto të arritura, nuk i kam arritur i vetëm, por me njerëzit e PDK-së, dhe me përkrahjen e madha nga Qeveria e Republikës së Kosovës”.

Kilaj, bëri thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhje, por edhe për një fushatë të ndershme.

Në hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore, Kilaj ishte i shoqëruar nga deputetja e Kuvendit të Kosovës, Hasime Mazreku-Krasniqi, anëtari i kryesisë së Degës, Naser Krasniqi, bartësi i listës së PDK-së për Kuvendin Komunal të Malishevës, Adem Berisha si dhe kandidatë të tjerë, të cilët kërkuan nga banorët e këtyre fshatrave që të votohet PDK-ja dhe Isni Kilaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

Daja: Synimi i Ballkanit është të bëjmë një eksperiencë të mirë

Ballkani do ta zhvillojë nesër ndeshjen e rëndësishme në Ligën e Konferencës ndaj Sivassporit. Pas një fitoreje dhe një barazimi, ekipi suharekas do ta kërkojë...

Vranët dhe me shi

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit