13.8 C
Prizren
E diel, 21 Nëntor, 2021

Kjo është pasuria e kryetarit të ri të Prizrenit, Shaqir Totaj

Komuna e Prizrenit tashmë ka një kryetar të ri.

Shaqir Totaj, nga Partia Demokratike e Kosovës do ta drejtojë këtë komunë për një mandat.

Në bazë të të dhënave që Klankosova.tv ka gjetur në Agjencinë Anti-Korrupsion, Totaj ka mbajtur edhe pozita të tjera si atë të drejtorit regjional të Administratës Tatimore të Kosovës dhe atë të nënkryetarit të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Ai në deklarimin e pasurisë që ka bërë në vitin 2019-të, ka një pasuri të paluajtshme në vlerë prej 1 milion eurosh.

Totaj po ashtu në bazë të deklarimit të bërë në atë kohë ka thënë se posedon dy vetura një në emër të tij dhe një në emër të fëmijëve, të cilat i ka në vlerë prej 13 mijë eurosh.

Tashmë kryetari i ri i Prizrenit të hyra vjetore ka deklaruar se i ka 25 mijë euro nga qeraja dhe kishte marrë 10 mijë euro nga pagë nga ATK-ja derisa ai ishte në krye të këtij institucioni në Prizren.

Ai theksoi se ka të hyra vjetore 7 mijë e 200 euro në emër të fëmijëve të punësuar në Agjensionin “Republika”.

Shaqir Totaj ka deklaruar se gëzon një pension nga Qeveria e Kosovës në vlerë prej 1 mijë e 80 eurosh në vit.

Totaj ka thënë se punën në Federatën e Basketbollit e bën në mënyrë vullnetare, pra nuk gjeneron të hyra nga ky aktivitet.

Nuk dihet nëse ka të dhëna të tjera rreth pasurisë së kryetarit të ri të Prizrenit.

Deklarimin pranë AKK-së ai e ka bërë në vitin 2019-të.

Më Shumë

Përmes thesit të boksit Zafir Berisha thotë se bëri goditjen e fundit në Prizren

Ka pasur edhe të atillë që nuk i kanë besuar goditjeve përfundimtare të mija! Zafir Berisha shpesh herë në publik njihet me deklaratat e tij...

Këto fshatra të Prizrenit do të mbesin sot pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Prizren. Kjo për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimi i KEDS-it: Prizren Punime të domosdoshme...

Lustruesi i këpucëve në Prizren që di më shumë se dhjetë gjuhë

Rifet Laroshin të gjithë e njohin në Prizren. Ai qysh në fëmijëri kishte dëshirë të mësonte gjuhë të huaja, prandaj iu përvish punës shumë shpejt. Laroshi...

Për çka akuzohej Ibrahim Qadraku, i arrestuari i dytë për grabitjen në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dy personat e dy shuar për grabitjen e armatosur në Prizren. Lajmin për arrestimin e tyre e ka dhënë...

Çmimi i naftës vazhdon të shënojë rënie

Çmimet e naftës vazhduan prirjen e tyre të rënies pasi SHBA thuhet se u kërkoi konsumatorëve të mëdhenj të naftës, si Kinës dhe Japonisë,...

“E qëllova me kazmë, më pas ia kam lidhur duart”/ I dyshuari tregon si e vrau 8-vjeçarin

I dyshuari për vrasjen e 8-vjeçarit ka dhënë dëshminë e tij se si ka ndodhur rasti. Të hënën në mëngjes dyshohet se Klodian Çalamani e...

Një lexim i ndryshëm për disfatën e Vetëvendosjes

Andi Bushati Euforia e kundërshtarëve të përjetshëm për disfatën e Vetëvendosjes në zgjedhjet lokale në Kosovë, në pamje të parë, duket sikur është e përligjur....

Aksident trafiku në rrugën Suharekë-Shtime, lëndohet një person

Një person ka marrë lëndime trupore si pasojë e një aksdienti trafiku sot në rrugën Suharekë-Shtime. Siç konfirmon policia për Gazetën Express, personi i lënduar...

Të shtëna me armë pranë një shkolle, 6 adoleshentë të plagosur

Gjashtë adoleshentë janë plagosur pas disa të shtënave me armë pranë një shkolle në Kolorado, SHBA. Adoleshentët e moshës 14 deri në 17 vjeç janë...

LVV në Dragash përshëndet fitoren e LDK-së, njofton se do të bashkëqeverisin në këtë komunë

LVV qendra në Dragash thotë se pasi nuk arritën të futeshin në balotazh, vendosën të mbështesin në balotazh kandidatin e LDK-së për të ndryshuar...

Video e rrallë: Kështu dukej Prizreni para 50 vitesh

Një video nga Prizreni i vitit 1971 po qarkulllon nëpër rrjete sociale. Përmes këtyre pamjeve, tregohet se si ka qenë qyteti para 50 vitesh,...

Zafir Berisha uron Totajn për fitoren në Prizren

Kryetari i Nismës, Zafir Berisha ka shpallur fitoren e balotazhit në Prizren. Ai ia ka uruar fitoren kandidatit e PDK-së Shaqir Totajt. Postimi i plotë Urime Shaqe?, Tregoni...

Cahani tregon arsyet e humbjes së Mytaher Haskukës në Prizren

Naim Cahani nga Shoqëria Civile në Prizren, po vlerëson se qytetarët e kësaj komune, qenë të gatshëm për ndryshim meqë qeverisja lokale e Lëvizjes...

Tre aeroplanë nuk po arrijnë të aterojnë në aeroportin “Adem Jashari”

Tre aeroplanë nuk po arrijnë të aterojnë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, mëngjesin e sotëm. Gazeta Express ka kontaktuar me zëdhënësen e aeroportit...

18 vjeçari nga Prizreni ushtron dhunë në familje dhe kërcënon policët me thikë kuzhine

Policia në Prizren ka arrestuar një person i cili kishte ushtruar dhunë në familje, derisa kishte qenë në arrest shtëpiak. Rasti ka ndodhur pasditen e...

18 nëntori do të jetë dita me fat në dashuri për këto 3 shenja të horoskopit

Demi (20 prill – 20 maj) Sa herë jeni në një marrëdhënie ju nuk lidheni vetëm për të kaluar kohën, ju nuk jeni kështu. Ju...

Lajmet e Fundit