4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Koalicioni opozitar nuk mund të jetë i bashkuar në pikën e bisedimeve me Serbinë

ramushi, limaj  mustafaDialogu mes Kosovës e Serbisë duhet të vazhdojë edhe në qeverisjen e ardhshme të Kosovës, ka qenë porosia e vazhdueshme këto ditë e vendeve të Kuintit.

Marrë parasysh kërkesat e ndërkombëtarëve për qeverinë e re rreth dialogut, analistët politik shprehen skeptik se koalicioni opozitar mund të jetë i bashkuar, kur dihet qëndrimi i Vetëvendosjes karshi dialogut me Serbinë, shkruan Kosova Sot.

LDK, AAK, Nisma kanë shpresuar se prapa do ta kenë Lëvizjen vetëvendosje, por si duket gjërat nuk do të shkojnë sipas parashikimeve të tyre.

Më Shumë

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Marc Anthony martohet, Jennifer Lopez shqetësohet!

Ish-bashkëshorti i Jennifer Lopez,  Marc Anthony është martuar për herë të katërt me “Miss Universe Paraguaj” Nadia Ferreira. 54-vjeçari dhe partnerja e tij 23-vjeçare organizuan...

Lajmet e Fundit