13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Komuna e Malishevës bëhet gati për sezonin e dimrit

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, e ka mbajtur mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, ku drejtorët e drejtorive komunale kanë raportuar për punët dhe aktivitetet e tyre gjatë javës së kaluar dhe planifikimet për javën në vijim.

Në këtë mbledhje është bërë me dije gjatë javës së kaluar kanë filluar të realizohen disa projekte dhe disa të tjera pritet të fillojnë në këtë javë.

Po ashtu, është bërë me dije se janë duke vazhduar edhe inspektimet në dyqaneve dhe restoranteve në territorin e Komunës së Malishevës.

“Sipas shërbimeve publike, janë duke vazhduar me përgatitjet e nevojshme për sezonin e dimrit, e po ashtu edhe me ofrimin e shërbimeve tjera publike. Edhe ofrimi i shërbimeve administrative është i kënaqshëm dhe nuk ka ankesa, pasi të gjitha shërbimet ofrohen me kohë dhe pa vonesa”, ka njoftuar Komuna e Malishevës.

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Arrestohen dy person të kërkuar në Suharekë

Dy person janë arrestuar në Suharekë. Arrestimi i ure është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan ‘PrizrenPress’ Suharekë 29.03.2023 – 03:15. Bazuar në urdhëresat e gjykatës...

Enigmë

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit