29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Komuna e Malishevës dhe FKEE nënshkruajnë marrëveshje edhe për tri projekte

Fondi i Kosovës për Efiçencë të Energjisë dhe Komuna e Malishevës, përkatësisht në mes Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe Drejtorit Menaxhues, Admir Shala në emër të FKEE-së nënshkruhet marrëveshje edhe për tri projekte në këto fusha infrastrukturore.

Palët bien dakord që të inciojnë implementimin e PKEE-së të përfituesve të projekteve për Komunën e Malishevës, si në, Shtëpinë e Kulturës, ‘Tahir Sinani’, ndriçimin publik në rrugën ‘Adem Jashari’ dhe Sallën e Sportit ‘Habib Zogaj’.

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj me bashkëpunëtorët, drejtorin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Mazreku, drejtorin e Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Milazim Morinën dhe Zyrtarin, Fadil Shala, shprehen gatishmërin për bashkëpunim me përfaqësuesit e FKEE-së për projektet që përfitojnë qytetarët e Malishevës, si dhe falënderuan Asociacionin Ndërkombëtar për Zhvillim(IDA) dhe Programin për Partneritet të Bankës Botërore, pjesa e III për Evropën dhe Azinë Qendrore, që po i realizojnë projektet në komunën tonë.

Më Shumë

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, mbi 30 mijë qytetarë hynë të dielën në Morinë

Rritja e temperaturave dhe fillimi i gushtit ka sjellë një rritje të numrit të kosovarëve që duan të kalojnë pushimet në Shqipëri. Edhe mëngjesin e...

Djegiet në Suharekë, kryetari bëhet “zjarrfikës” (VIDEO)

Gjashtë fshatra të Suharekës janë përfshirë nga flaka, gjatë të hënës. Gjendja në Zonën Industriale në Shirokë, pastaj në fshatrat Gjinovc, Studenqan, Reqan, Krushicë, Bukosh...

Familja Shin, jugkoreanët që jetojnë dhe veprojnë në Prizren

Koreanojugori Donghyeok Shin i cili ka ardhur nga atje për të jetuar në Prizren thotë se gruaja e tij kishte dëshirë që së bashku...

E vrau ish-burrin dhe e varrosi në oborr, u thotë policëve se era po vjen nga pëllumbat

Një grua në Minnesota të Shteteve të Bashkuara raportohet se e ka vrarë ish-bashkëshortin dhe e ka varrosur kufomën e tij në pjesën e...

U njohën në rrjete sociale – e dhunon në njërën nga villat e fshatit Nashec

Një rast i dhunimit kishte ndodhur më 22 korrik në Prizren, saktësisht në fshatin Nashec. IndeksOnline mëson se rasti është lajmëruar sot në Policia nga...

Kur Fishta detyroi shkrimtarin serb të dalë jashtë një konference ndërkombëtare Letërsie në Romë

A e dini? Që Fishta ka detyruar një shkrimtar serb të dalë jashtë një Konference ndërkombëtare Letërsie në Romë? Viti dhe emri i serbit nuk saktësohen,por...

Nagavci mesazh mësimdhënësve që po hezitojnë t’i marrin vaksinat: S’ka mësim fizik pa vaksinim

Ka një numër të konsiderueshëm të mësimdhënësve të cilët nuk janë vaksinuar. E për të nisur  procesin mësimorë fizikisht në shtator duhet të plotësohen edhe...

Situata me zjarret, Kurti viziton Suharekën

Ka disa ditë që në disa lokacione të Suharekës ka shpërthyer zjarri. Pasi që kjo komunë është më e goditura nga zjarret, sot me mëngjes...

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck kapen në momente intime në jahtin luksoz

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez kanë qenë duke udhëtuar nëpër Europë me jahtin e tyre 130 milionë paundësh për ditëlindjen e 52 të këngëtares. Dhe...

Gjuajtje me armë zjarri në një aheng familjar në Prizren

Pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një ahengu familjar në fshatin Krushë e Vogël në Prizren, nga i dyshuari mashkull kosovar është...

Kryeziu: Më shumë gra kandidate për kryetare të komunës

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka kërkuar nga partitë politike që të kandidojnë më shumë gra kandidate për kryetare...

Totaj:Prizreni po shkatërrohet në emër të ndryshimit

Kryetari i PDK-së në Prizren,Shaqir Totaj, ka reaguar në lidhje me keqmenaxhimin financiar dhe dështimin për shfrytëzimin efikas të buxhetit komunal". "Qytetit të Prizrenit dhe...

Shqiptarja ekzekutohet në makinë në sy të fëmijëve

Një krim i rëndë ka ndodhur në Florida të SHBA, ku është vrarë një 27-vjeçare shqiptare, shkruan Top Channel. Trupi i saj i pajetë...

Muharremaj kërkon nga Kurti shtimin e numrit të zjarrfikësve

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se aktualisht në territorin e kësaj komune ka tetë vatra të krizës nga zjarret që...

Komuna e Prizrenit arsyetohet se gjykata nuk e lejoi ta lirojë tregun “Qylhan”

Komuna e Prizrenit, arsyetohet se Gjykatën Themelore në këtë qytet nuk e lejoi ta lirojë tregun “Qylhan” Sipas Komunës, kjo gjykata 5 minuta para se...

Gruaja dhe dielli

Poezi nga Xhevdet Bajraj Me gjurmët e puthjeve në trup lakuriq ike në gjumë Yjet në qiell morën formën e dritares sonë e admirojnë bukurinë Ndez cigaren të puth në...

Lajmet e Fundit