5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Komuna e Prizrenit i kontribuojë migrimit masiv të qytetarëve

Arber Rexhaj VVAsamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren,Arbër Rexhaj ka akuzuar Komunën e Prizrenit se i ka kontribuar migrimit të qytetarëve të këtij qyteti.

Sipas tij, Komuna e Prizrenit deri më tash nuk ka pasur asnjë alternativë për zhvillimin ekonomik dhe hapjen e vendeve të reja të punës.

“Është e dhimbshme kur në çdo natë veç nga Prizreni ikin me qindra qytetarë”, shkruan Rexhaj në Facebook.

“Përgjegjëse sigurisht janë të gjitha qeverisjet, mirëpo këtu ka përgjegjësi edhe Komuna e Prizrenit. 47 për qind e Komunës sonë jetojnë në varfëri”.

“Ikjet masive tani kanë marrë trajtën e plotë edhe në komunën tonë. Vec dje nga stacioni i autobusëve kanë ikur 6 autobusë. Ishte e tmerrshme të shikoje familjet e fëmijët e tyre të përlotur tek merrnin rrugën e Hungarisë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kërcënoi me jetë vëllain, i dyshuari nga Kabashi i Hasit shkakton probleme në gjykatë

  Vendimi i Gjykatës për caktimin e masës së paraburgimit e ka mllefosur të dyshuarin nga Prizreni S.K., i cili para pak ditësh përfundoi në...

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, pasi i ofroi policit në Kosovë 20 euro ryshfet

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën në mbrëmje në pikë-kalimin kufitar të Vermicës një shtetas të Shqipërisë. Policia ka njoftuar të martën, se arrestimi...

Lajmet e Fundit