22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Konjufca shkon sot në Hagë, takimet me ish-krerët e UÇK-së i zhvillon nesër

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca për pak do të niset në Hagë për t’i takuar ish-krerët e UÇK-së.

Shefi i kabinetit të tij, Ilir Kërçeli, ka konfirmuar për Klankosova.tv, se takimet me Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin, do t’i zhvillojë nesër.

Ndryshe, Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e kanë pranuar vizitën e Konjufcës.

Më Shumë

Vende s`ka, hotelet e Prizrenit të mbushura me vizitorë gjatë DokuFestit

Për nëntë ditë me radhë sa edhe zgjat DokuFesti në qytetin e Prizrenit, hoteleria dhe gastronomia marrin një shtytje të fuqishme të ardhurash. Ndonëse...

‘DokuFest’ shpalos programin e edicionit të sivjetmë

Mbi 250 filma në tetë kategori garuese, do të shfaqen në edicionin e 21-të të Festivalit Ndërkombëtare të filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”. Edicioni...

Lajmet e Fundit