22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Kontrolle në dy lokacione në Prizren, policia gjen drogë dhe arreston katër persona

Policia e Kosovës gjatë kontrolli në një lokal në Prizren ka gjetur dhe sekuestruar substancë narkotike të llojit kokainë dhe marihuanë, para të gatmshme, një telefon mobil, një peshore, një grinder dhe një thikë.

Më pas, më urdhër verbal të gjyqtarit të procedurës është kontrolluar edhe shtëpia e njërit prej të dyshuarve, në të cilën janë gjetur dhe sekuestruar një peshore elektrike dhe para të gatshme.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në lidhje me rastin janë arrestuar katër të dyshuar dhe në konsultim me prokurorin pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:45 në Prizren.

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Lajmet e Fundit